antidepresiva z duchovního pohledu - Olga Brabcová

Antidepresiva

Brání antidepresiva duchovnímu probuzení?
Mám je začít brát?
Mám je vysadit?

 

Antidepresiva drží člověka v jakémsi „duchovním polospánku“

Neznamená to, že nás odpojí od „Boha“, i když u některých jedinců k tomu skutečně dochází.
Jsme boží součástí, tak jak se můžeme oddělit? Stejně jako když se zlejem pod obraz, pak námi boží síla také proudí jen v minimálním množství potřebném pro přežití, ale ne pro tvoření.

Sama mám zkušenost, i když krátkodobou.

 

Vysadit naráz nebo postupně?

Rozhodně není dobré vysazovat najednou. Pokud už se člověk rozhodne udělat ten krok, pak vysazovat postupně. Nahrazovat třeba ořechy a potravinami s podobnými účinky.
Samozřejmě záleží na důvodu, proč je člověk bere.
Pokud jsou důvody panické ataky, na které je předepsali mně, tak vlastně potřeba nejsou, protože se musí vyřešit příčina ataků a ne člověka „vypnout“ aby to neřešil.

Něco jiného je, když nám zemře blízký člověk, nezvládneme nevěru partnera, nemáme dostatek serotoninu a podobně, pak můžou být KRÁTKODOBÉ řešení. Nespoléhejme ale na to, že za nás AD vyřeší daný problém, jen ho „odsouvá“ na později.

 

Antidepresiva dlouhodobě

Pokud člověk antidepresiva vnímá jako přirozenou součást svého života, je vhodné začít s tím něco dělat.
Možná si zvykl a už si ani neuvědomuje, že je jako na kolotoči zabaleném v pavučině, kam nesvítí sluneční paprsky a ve které se DOBROVOLNĚ udržuje.

Užíváme-li antidepresiva dlouhodobě, nejsme svobodní. Ale vždy se dá začít znovu a osvobodit se.
Krůček po krůčku.
JDE TO.

Pokud patříte mezi část populace „závislých“ na antidepresivech a chcete s tím něco dělat, změnit svůj život, napište mi, nebo kontaktujte celostní psychiatričku Mudr.Petru Chvátalovou.

Anebo můžete začít knížkou: https://www.knihydobrovsky.cz/kniha/ztrata-spojeni-odhalte-prave-priciny-deprese-215652806?backlink=4kext

 

 

 

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *