Životní poslání

Znáte ty články o tom, že není třeba znát své životní poslání, že stačí být šťastný a podobně? No, pokud je člověk skutečně spokojený ve všech svých oblastech, tak proč ne, ale já třeba neznám lidi, kteří neví kým jsou, proč tu jsou a jsou šťastní.

Ať už člověk hledá naplnění v čemkoli, od kompatibilního partnera, po vyřešení některých psychosomatických fyzických problémů, tak se vždy dostaneme k tomu, že je potřeba, aby nejdřív poznal sám sebe, důvod svého bytí na Zemi a realizoval svůj potenciál.

Vědět, proč jsme tady, jaké máme úkoly, vědět kam směřujeme a jaký máme cíl je naší jistotou a oporou v životě. Udává to směr našemu konání a našemu životu a můžeme si díky tomu plnit svá přání – tedy tvořit.

Člověk, který tvrdí, že není třeba mít žádný cíl, že život je o tom prostě být a honit motýle po loukách a tvrdí, že ničeho v životě nechce dosáhnout, není ještě plně ukotven v roli tvůrce.
My jsme tvůrci. Pokud od života nic nechceme, nemáme žádnou vizi, pak netvoříme, nejsme tvůrci, ale oběti, jelikož tvoříme právě vizí – myšlenkou. Druhá možnost je, že takový člověk jednoduše kecá, protože chce být zajímavý a dělat ze sebe osvícence žijícího v přítomném okamžiku.

Ten, kdo nikam nejde/nesměřuje, pak nemá zacílenou energii v životě  a spíše přežívá a plácá se sám v sobě, bez smyslu života. Neprojevuje tím pádem svou esenci a nerozvíjí svůj plný potenciál.
Úplný základ, ze kterého vycházíme, je poznat kým jsme. Z toho pak už jednodušeji také určíme, proč jsme tady, co nás naplňuje, kam směřujeme, určíme si životní cíle a osobní vizi a poznáme svou jedinečnou misi.

Prostě a jednoduše, pokud nevíme, kdo jsme, nemůžeme žít svůj život naplno, nevyzařujeme své skutečné JÁ, máme ve svém životě zmatek, nízké sebevědomí, sebedůvěru i sebehodnotu, a v neposlední řadě si také přitahujeme nevhodné partnery, kteří nám chtě nechtě rádi odzrcadlí, že nejsme sami sebou a ve své síle.

Sebepoznání nám dává sílu a sebejistotu v tom, kdo jsme, proč takoví jsme, ukotvuje nás v životě na Zemi, dodává sebevědomí a také máme větší šanci přitáhnout si do života toho „pravého“, aneb kvalitní rovnocenný vztah.

Můžeme projít ročně desítkami seminářů a kurzů, můžeme mít hafec různých zasvěcení, ale pokud nemáme jasno sami v sobě a nevíme, kam směřujeme, tak si nebudeme věřit, budeme neukotvení a v neustálém hledání svého místa tady na Zemi.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *